Tanie Bilety Autokarowe i Lotnicze z Polski do Anglii - Londynu


Idź do treści

Tanie Loty Ryan air, Wizz, Easyjet z Polski do Anglii

Tanie Linie Lotnicze

Tanie bilety lotnicze z Polski do Londynu

Spośród lotniczych kierunków najczęściej wybieranych przez naszych rodaków dominują dwa: do Niemiec i do Wielkiej Brytanii. Zwłaszcza ten ostatni cieszy się szczególnym zainteresowaniem gdyż na Wyspach Brytyjskich żyje i pracuje ok. 580 tys. Polaków. Dziesięć razy więcej niż w roku 2001. Język polski, według najnowszych sondaży (wg. The Guardian), jest drugim najczęściej używanym, po języku angielskim/walijskim na Wyspach.

Ten drugi w Europie i piąty w świecie pod względem gospodarczym kraj stanowi atrakcyjny cel zarobkowych wyjazdów i jak rzadko który przyciąga do siebie zarówno turystów jak i ludzi szukających lepszego życia. Większość z nich zmuszonych do wyjazdu przez polskie realia osiedla się w Wielkiej Brytanii na stałe, a najczęściej wybieranym miastem jest stolica kraju - Londyn.

W Londynie zamieszkuje już ponad 200 tys. Polaków i co istotne radzą sobie tam coraz lepiej. W mieście tym działa już ponad sto sklepów z polską żywnością, a wielkopowierzchniowe angielskie markety posiadają „polskie półki”. Coraz więcej obywateli znad Wisły zakłada tam swoje firmy, zajmuje stanowiska menedżerskie czy pracuje naukowo. Już teraz ocenia się, że bez naszych rodaków gospodarce brytyjskiej groziłoby załamanie.

Sprzedaż i rezerwacja - Bilety Lotnicze Polska Anglia/ Londyn
Trzeba wiedzieć, że brytyjską stolicę obsługuje sześć lotnisk i wybierając się tam warto wiedzieć na którym z nich przyjdzie nam wylądować. Są to:
Heathrow (British Airways i LOT), Stansted (obsługiwane przez Ryanaira), Luton (obsługiwane przez Wizz Aira), Gatwick (przez Easy Jet), Southend (Easy Jet) i lotnisko City. Ma to znaczenie, gdyż niektóre z nich oddalone są o kilkadziesiąt kilometrów od Londynu.

Z ponad czterdziestu zarejestrowanych w Wielkiej Brytanii linii lotniczych ledwie kilka obsługuje loty do Polski ale wraz z europejskimi czołowymi tanimi liniami. Należy tu wymienić tanie Linie Lotnicze Ryanair, Linie Lotnicze Wizz Air. Tworzą udaną i wygodną dla każdego podróżnego sieć połączeń Lotniczych. Dzięki nim połączenie z Londynem posiada każde polskie lotnisko.

W związku z opisaną sytuacją popyt na połączenia lotnicze z Polski do Anglii w tym do Londynu, zwłaszcza na tanie bilety lotnicze, do Wielkiej Brytanii w ostatnich latach znacznie wzrósł. Przeloty z Polski do Wielkiej Brytanii są jednymi z najbardziej pożądanych, rentownych i uczęszczanych. Loty z polskich lotnisk, zwłaszcza tanich linii lotniczych, odbywają się kilka razy w ciągu dnia. Mimo, że Brytyjczycy posiadają wiele doskonałych lotnisk i portów lotniczych (z tego ponad trzydzieści o znaczeniu międzynarodowym) to połączenia z Polski dotyczą kilkunastu z nich. Niewątpliwie najbardziej pożądanym kierunkiem lotów jest Londyn.

Poniżej zamieszczono wykaz linii lotniczych (w tym tanich przewoźników) obsługujących regularne loty z krajowych lotnisk do Londynu.

Tanie Loty Ryanair do Londynu:
- lotnisko Bydgoszcz -> Londyn - Stansted
- lotnisko Gdańsk -> Londyn - Stansted
- lotnisko Katowice -> Londyn - Stansted
- lotnisko Kraków -> Londyn - Stansted
- lotnisko Lublin -> Londyn - Stansted
- lotnisko Łódź -> Londyn - Stansted
- lotnisko Poznań -> Londyn Stansted
- lotnisko Szczecin -> Londyn - Stansted
- lotnisko Rzeszów -> Londyn - Stansted
- lotnisko Rzeszów -> Londyn - Luton
- lotnisko Warszawa -> Londyn - Stansted
- lotnisko Wrocław -> Londyn - Stansted

Przeloty Wizz Air do Londynu:
- lotnisko Gdańsk -> Londyn - Luton
- lotnisko Katowice -> Londyn - Luton
- lotnisko Poznań -> Londyn - Luton
- lotnisko Warszawa -> Londyn - Luton
- lotnisko Wrocław -> Londyn - Luton

Loty Easy Jet do Londynu:
- lotnisko Kraków -> Londyn - Gatwick
- lotnisko Kraków -> Londyn - Southend

Przeloty PLL LOT do Londynu:
- lotnisko Warszawa -> Londyn - Heathrow

Samoloty British Airways do Londynu:
- lotnisko Warszawa -> Londyn - HeathrowPowrót do treści | Wróć do menu głównego