Tanie Bilety Autokarowe i Lotnicze z Polski do Anglii - Londynu


Idź do treści

Tanie bilety lotnicze Norwegian. Rezerwuj tanie linie lotnicze.

Tanie Linie Lotnicze

Tanie linie lotnicze Norwegian

Tanie linie lotnicze Norwegian to największy przewoźnik skandynawski, a także jedna z prężniej działających linii lotniczych w Europie. Na rynku lotniczym firma Norwegian działa od 1993 roku, choć jej rodowodu możnaby się doszukiwać jeszcze w roku 1967. Początkowo firma działała jedynie we współpracy z innymi działającymi w transporcie lotniczym. Pierwsze jej połączenia realizowane były wyłącznie na terenie Norwegii. Łączyły Oslo z: Bergen, Haugesund, Kristiansund, Trondheim, Karnes, Stravanger, czy Tromso. Niedługo potem firma rozszerzyła swoją ofertę także na kraje europejskie.

Przyjęta strategia niskich kosztów wymusiła na przewoźniku maksymalne wykorzystywanie samolotów, uproszczenie do niezbędnego minimum kanałów dystrybucji biletów oraz wszelkich usług dodatkowych, a także wykorzystanie ekonomii skali. Polityka ta umożliwiła Norwegianowi skuteczną rywalizację na rynku niskich cen biletów lotniczych. Wynikiem tego było zdobycie, w stosunkowo krótkim czasie, wielu klientów, a tym samym osiągnięcie wysokich zysków z działalności.

Norwegian posiada obecnie swoje bazy na lotniskach: Oslo - Gardermoen, Kopenhadze, Sztokholmie – Arlanda, Helsinkach - Vantaa, Bergen, Trondheim, Stavanger, Sandefjord, Maladze i Las Palmas. Wkrótce ma otworzyć następne w: Alicante i na londyńskim lotnisku Gatwick. Choć Norwegian zrezygnował w roku 2010 z warszawskiej bazy na lotnisku Chopina, nadal obsługuje ze stołecznego lotniska połączenia.


Sprzedaż i rezerwacja - Bilety Lotnicze Norwegian


W Polsce tania linia lotnicza Norwegian jest obecna na lotniskach w: Gdańsku, Krakowie, Szczecinie i Warszawie. Obsługuje stamtąd połączenia na trasach:

Lotnisko Gdańsk:
- loty Gdańsk – Oslo/Gardermoen

Lotnisko Kraków:
- loty Kraków - Bergen,
- loty Kraków – Kopenhaga
- loty Kraków – Oslo/Gardermoen,
- loty Kraków - Stavanger,
- loty Kraków – Sztokholm/Arlanda,
- loty Kraków – Trondheim

Lotnisko Szczecin:
- loty Szczecin – Oslo/Gardermoen

Lotnisko Warszawa:
- loty Warszawa – Oslo/Gardermoen,
- loty Warszawa - Stavanger,
- loty Warszawa - Bergen

Dynamicznie rozwijająca się firma, w roku 2006, pokusiła się nawet o założenie nowej pozanorweskiej bazy - na lotnisku Chopina w Warszawie i tym samym oddziału polskiego: Norwegian Air Shuttle Polska Sp. z o.o. Filia ta rozpoczęła zatrudnianie polskich załóg pokładowych jak i rekrutację polskich pilotów. Przedsięwzięcie to jednakże nie wytrzymało próby czasu i w roku 2010 przewoźnik z bazy w Warszawie zrezygnował.

Siedziba firmy ma swoje miejsce w Fornebau, położonej na południowy - zachód od stolicy - Oslo. Główną bazą operacyjną Norwegiana jest stołeczne lotnisko Oslo – Gardermoen, a główną bazę lotnisko w Stavanger.

Tanie linie lotnicze Norwegian na tegorocznym (2013 r) Air Show w Paryżu otrzymały prestiżową nagrodę jako – najlepsza (wg.Skytrax) tania linia Europy za rok 2013! Pod względem ilości przewożony pasażerów linia ta jest czwartą niskokosztową linią lotniczą w Europie, a pierwszą w Skandynawii. Norwegian jest członkiem Zrzeszenia Europejskich Przewoźników Niskokosztowych (ang. European Low Fares Airline Association), które powstało w 2002 roku. Wysoką pozycję na rynku zawdzięczają nie tylko tanim biletom ale także podnoszonemu z roku na rok standardowi obsługi klientów.

Flota przewoźnika składa się z nowoczesnych samolotów typu Boeing 737 – 300 (10 szt.), 737-800 (66 szt.) i 787-8 Dreamliner (2 szt.). Malowana jest w charakterystyczny sposób: białe samoloty z czerwono/bordowymi nosami, takim samym końcem ogona i skrzydłowymi wingletami. Na większości samolotów, na powierzchni statecznika pionowego malowane są podobizny znanych Norwegów, a dodatkowo na kadłubie umieszczone jest logo będące zarazem linkiem linii: norwegian.no. Przewoźnik obsługuje ponad 130 kierunków do ok. 40 krajów głównie w Europie ale posiada w swojej siatce połączeń loty do Dubaju czy odległego Nowego Jorku i Bangkoku.
Powrót do treści | Wróć do menu głównego