Tanie Bilety Autokarowe i Lotnicze z Polski do Anglii - Londynu


Idź do treści

Lotnisko Modlin, Loty Ryanair, Wizzair do Anglii, Włoch, Francji.

Lotniska w Polsce

Lotnisko Warszawa – Modlin (WMI)
Tanie Loty z Warszawy Modlina


Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa - Modlin położony jest ok. 40 km w kierunku północno-zachodnim od centrum Warszawy, na terenach Modlina, obszarowo związanego z Nowym Dworem Mazowieckim. Powstały na bazie lotniska wojskowego port lotniczy w Modlinie jest obecnie drugim lotniskiem stolicy, obsługującym zarówno aglomerację warszawską jak i cały region. Modliński port oddano do użytku w roku 2012 ale po pięciomiesięcznym okresie funkcjonowania (22 grudnia 2012 r.) Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego cofnął decyzję na użytkowanie betonowych fragmentów jego pasa startowego. Do tego czasu lotnisko zdążyło odprawić ok. 900 tys. pasażerów. Korzystające z lotniska dwie tanie linie lotnicze: Ryanair i Wizz Air zmuszone były przenieść realizację swoich połączeń na warszawskie lotnisko Chopina.

Po niezbędnych naprawach w czerwcu 2013 r. uzyskano ponowną zgodę ULC na obsługę samolotów cywilnych. Jednakże z dwóch tanich przewoźników chęć powrotu na lotnisko w Modlinie wyraziła tylko jedna linia – Ryanair. Wizz Air na chwilę obecną nie planuje powrotu do Modlina i wciąż oczekuje rekompensaty za straty poniesione z tytułu zamknięcia portu.

Irlandzki przewoźnik z dniem 30 września 2013 r, miesiąc wcześniej niż planowano, rozpoczął obsługę przeniesionych z lotniska Chopina, połączeń.

Sprzedaż i rezerwacja - Bilety Lotnicze z Modlina do Londynu

F:\projekty2\bilety-londyn. com.pl\bilety-anglia - infolinia.jpg
Error File Open ErrorLotnisko w Modlinie posiada jeden dwupoziomowy terminal pasażerski, jeden pas startowy i dwie drogi kołowania. Lotnisko wyposażone jest w system ILS I kategorii, ale testowany jest już system kategorii II i ma wejść do użytku w roku 2014. Będzie to drugi po lotnisku Chopina taki system w Polsce. Przepustowość lotniska w Modlinie szacowana jest na 2 – 2,3 mln pasażerów. Lotnisko może przyjmować średnie samoloty typu Boeing 737 (z tego typu maszyn składa się flota Ryanaira) i Airbus A 320 (samoloty te posiada na wyposażeniu Wizz Air).

Wraz z rozwojem portu planuje się także budowę kolejnego terminala pasażerskiego, postawienie drugiego terminala cargo, powiększenie płyty postojowej dla samolotów, poprawienie infrastruktury lotniska, wydłużenie drogi startowej, budowę dróg szybkiego zjazdu, parkingów i podjazdów do terminali. Z założenia modliński port ma obsługiwać tanie linie lotnicze, przewoźników czarterowych i loty cargo.

Lotnisko w Modlinie jest dobrze skomunikowane. Położone jest blisko sieci dróg: 61, 62 i S7 (Warszawa-Gdańsk). Pasażerowie na miejscu mogą skorzystać z oczekujących przed terminalem pasażerskim taksówek. Sprzed terminala kursują również autobusy przewoźnika ModlinBus bezpośrednio łączące lotnisko z centrum stolicy. Rozkład jazdy tych autobusów skorelowany jest z rozkładem lotów. Ponadto działa tam również kilku mniejszych przewoźników oferujących połączenia do innych miast kraju.

Lotnisko posiada także połączenie kolejowe. Z Warszawy pociągi docierają do stacji Modlin a stamtąd, co 20 minut, pod terminal podwożą pasażerów shuttle busy. Z czasem lotnisko ma uzyskać stałe połączenie kolejowe z Warszawą. Perspektywicznie, jeszcze w roku 2009 lotnisko wyposażono w stację podziemną, dzięki której docelowo – szybką koleją miejską – Modlin ma uzyskać połączenie m.in. z lotniskiem Chopina.

Operująca ponownie z lotniska w Modlinie tania linia lotnicza Ryanair zapowiada otwarcie większej niż dotychczas liczby połączeń. Nowością będą loty na trasach krajowych – na początek dwa – do: Wrocławia i Gdańska. Wraz z deklaracją powrotu Ryanaira do Modlina wzrosła liczba rezerwacji tanich biletów oferowanych przez tego przewoźnika. Co istotne Ryanair zapowiada także otwarcie w Modlinie swojej trzeciej (po Wrocławiu i Krakowie) krajowej bazy operacyjnej. Docelowo, w ciągu pięciu lat, przewoźnik chce zbazować w Modlinie 10 swoich samolotów, które - jak zakłada jego kierownictwo - będą obsługiwać 40 połączeń! Wraz z ich wzrostem przybędzie pasażerów, których liczbę już teraz szacuje się na ok. 3,5 mln.

Póki co Ryanair od przyszłego roku będzie obsługiwać z Modlina ponad 30 tras, a wiele z nich dodatkowo zintensyfikuje. Już teraz przewoźnik ten jest linią nr 1 w Polsce wyprzedzając w ilości przewożonych pasażerów narodowego przewoźnika PLL LOT.

Po przeprowadzce do Modlina w sezonie letnim 2014 tania linia lotnicza Ryanair będzie oferować tanie bilety na następujących trasach:

Warszawa Modlin –
Alicante - Warszawa Modlin
Warszawa Modlin –
Barcelona El Prat - Warszawa Modlin
Warszawa Modlin –
Bari - Warszawa Modlin
Warszawa Modlin –
Bolonia - Warszawa Modlin
Warszawa Modlin –
Bristol - Warszawa Modlin
Warszawa Modlin –
Bruksela Charleroi - Warszawa Modlin
Warszawa Modlin –
Budapeszt - Warszawa Modlin
Warszawa Modlin –
Chania/Kreta - Warszawa Modlin
Warszawa Modlin –
Cork - Warszawa Modlin
Warszawa Modlin –
Dublin - Warszawa Modlin
Warszawa Modlin –
Dusseldorf Weeze - Warszawa Modlin
Warszawa Modlin –
East Midlands - Warszawa Modlin
Warszawa Modlin –
Eindhoven - Warszawa Modlin
Warszawa Modlin –
Frankfurt Hahn - Warszawa Modlin
Warszawa Modlin –
Glasgow Prestwick - Warszawa Modlin
Warszawa Modlin –
Manchester - Warszawa Modlin
Warszawa Modlin –
Marsylia - Warszawa Modlin
Warszawa Modlin –
Mediolan Bergamo - Warszawa Modlin
Warszawa Modlin –
Liverpool - Warszawa Modlin
Warszawa Modlin –
Londyn Stansted - Warszawa Modlin
Warszawa Modlin –
Oslo Rygge - Warszawa Modlin
Warszawa Modlin –
Palma de Mallorca - Warszawa Modlin
Warszawa Modlin –
Paryż Beauvais - Warszawa Modlin
Warszawa Modlin –
Piza - Warszawa Modlin
Warszawa Modlin –
Rzym Ciampino - Warszawa Modlin
Warszawa Modlin –
Saloniki - Warszawa Modlin
Warszawa Modlin –
Sztokholm Skavsta - Warszawa Modlin
Warszawa Modlin –
Trapani Birgi - Warszawa Modlin

Lotnisko Warszawa Modlin obsługuje bezpośrednio następujące kierunki:
Belgia
(Bruksela - Charleroi),
Francja (Paryż - Beauvais, Marsylia),
Grecja (Chania/Kreta),
Hiszpania (Barcelona, Palma de Mallorca),
Holandia (Eindhoven),
Irlandia (Cork, Dublin),
Niemcy (Frankfurt – Hahn, Dusseldorf - Wezee)
Norwegia (Oslo-Rygge),
Szwecja (Sztokholm - Skavsta),
Węgry (Budapeszt),
Wielka Brytania (Bristol, Glasgow - Prestwick, Liverpool, Manchester, East Midlands, Londyn - Stansted),
Włochy (Mediolan – Bergamo, Piza, Rzym - Ciampino, Bolonia, Bari, Trapani Birgi).

kontakt:
Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Sp. z o.o.
ul. gen. Wiktora Thommee 1a
05-102 Nowy Dwór Mazowiecki
tel.:
INFORMACJA TERMINAL
+48 801 80 18 80
+48 22 315 18 80 (numer dla dzwoniących z telefonów komórkowych)

Powrót do treści | Wróć do menu głównego