Tanie Bilety Autokarowe i Lotnicze z Polski do Anglii - Londynu


Idź do treści

Lotnisko Rzeszów, Tanie Loty Ryanair do Anglii, Niemiec, Włoch.

Lotniska w Polsce

Lotnisko Rzeszów-Jasionka (RZE)
Tanie Loty z Rzeszowa


Międzynarodowy port lotniczy Rzeszów-Jasionka (RZE) położony jest ok. 10 km na północ od miasta, na terenach wsi Jasionka. Pod względem natężenia ruchu pasażerskiego lotnisko jest siódmym w kraju. Rocznie obsługuje ponad 550 tys. pasażerów i jest to tendencja wzrostowa. Niewątpliwie lotnisko rzeszowskie odczuwa bliskie sąsiedztwo drugiego co do wielkości portu lotniczego w Polsce – krakowskich Balic ale z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród pasażerów. Nowo uruchamiane połączenia z różnymi miastami Europy sprawiają, że rzeszowski port lotniczy staje się powoli coraz ważniejszym węzłem komunikacyjnym w Południowo-Wschodniej Polsce.

Ponad to rzeszowski port posiada kilka atutów. Jednym z nich jest najdłuższy w kraju, po warszawskim Okęciu, pas startowy o długości 3200 m zdolny przyjmować największe samoloty. Kolejnym jest największa w kraju liczba „dni lotnych”, wynikająca z korzystnego położenia geograficznego. Do tego warto dodać płaskie dogodne podejście do pasa bez żadnych naturalnych przeszkód. Czynniki te sprawiły, ze już od lat rzeszowskie lotnisko pełni rolę zapasowego dla stołecznego Okęcia. Zmotoryzowanych pasażerów przyciąga na lotnisko bezpłatny i monitorowany parking (650 miejsc) zarówno dla samochodów osobowych jak i autobusów.

Dynamiczny rozwój podkarpackiego portu zaczął się od mariażu z tanimi liniami lotniczymi w roku 2005. Wówczas irlandzka tania linia lotnicza
Ryanair zainteresowała się otwarciem próbnych połączeń z Rzeszowa. W jesieni tegoż roku przewoźnik zainaugurował dwie
trasy do: Londynu i Frankfurtu. W 2007 została uruchomiona kolejna - do Dublina. Obecnie przewoźnik ten jest na rzeszowskim lotnisku niemalże monopolistą.

Sprzedaż i rezerwacja - Bilety Lotnicze z Rzeszowa do Londynu

F:\projekty2\bilety-londyn. com.pl\bilety-anglia - infolinia.jpg
Error File Open Error

Rosnący ruch pasażerski wymusił na lotnisku niezbędne inwestycje. Jedna z najważniejszych był remont pasa startowego i budowa nowego, w pełni nowoczesnego terminalu pasażerskiego. Jego oficjalne otwarcie nastąpiło 17 kwietnia 2012 r., a pierwsi pasażerowie zostali z niego odprawieni niecały miesiąc później, początkiem maja. Terminal wyposażony jest w większość niezbędnych udogodnień dla odprawiających się pasażerów. Kosztem ponad 20 mln zł wybudowano Ośrodek Kontroli ruchu Lotniczego, wyposażony w najnowocześniejszą aparaturę. Sześciopiętrowa wieża kontroli lotów rozpoczęła swoją służbę na lotnisku końcem września 2013 r.

Lotnisko jest dobrze skomunikowane. Dobry dojazd z różnych części kraju umożliwiają przebiegające w pobliżu drogi nr: E371 (Droga Krajowa 9) Rzeszów-Warszawa i S19 Rzeszów - Lublin. W sąsiedztwie przebiega autostrada A4 a lotnisko leży między jej rzeszowskimi węzłami: Centralnym i Rzeszów Wschód.
Lotnisko obsługiwane jest z centrum miasta przez autobusy: żółta linia MKS (224 i 227) i linię specjalną „L” należącą do miejscowego MPK. Przystanki końcowe autobusów znajdują się przed dworcem głównym PKP i PKS w samym centrum miasta. Chętni mogą na miejscu wypożyczyć samochód (Przedstawicielstwo Sixt, w hali przylotów terminala) lub skorzystać z taksówki, których postój znajduje się przed terminalem.


Z lotniska Rzeszów Jasionka korzystają następujące linie lotnicze:

Eurolot (Paryż-Beauvais, od 29 października 2013 r. Gdańsk, od 27b października 2013 r. Amsterdam – Schiphol, Rzym-Fiumicino), LOT obsługiwany przez Eurolot (Warszawa-Chopina), Lufthansa obsługiwana przez Lufthansa Regional (Frankfurt), Ryanair (sezonowo: Barcelona-Girona, Birmingham, sezonowo Bristol, Dublin, East Midlands, Glasgow-Prestwick, Londyn-Luton, Londyn-Stansted, Manchester, Oslo-Rygge, sezonowo: Trapani Birgi/Sycylia).
W sezonie lotnisko obsługuje linie czarterowe:

Bingo Airways (Hurghada), Bulgarian Air (Burgas), Enter Air (Enfidha, Monastyr), Nesma Airlines (Sharm el-Szejk), Pegasus Airlines (Antalya), Travel Service (Antalya, Heraklion/Kreta).


Port lotniczy Rzeszów – Jasionka obsługuje bezpośrednio następujące regularne kierunki:

Francja (Paryż - Beauvais),
Hiszpania (Girona/Barcelona),
Holandia (od 27 października 2013 r. Amsterdam - Schiphol),
Irlandia (Dublin),
Niemcy (Frankfurt n. Menem)
Norwegia (Oslo - Rygge),
Polska (Warszawa, Gdańsk),
Turcja (Antalya, Bodrum),
Wielka Brytania (Glasgow - Prestwick, Manchester, Londyn – Stansted, Londyn - Luton, Bristol, Birmingham, East Midlands),
Włochy (Trapani Birgi, Rzym - Fiumicino).

kontakt:
Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka,
Jasionka 942,
Jasionka,
36-002,
Polska


Powrót do treści | Wróć do menu głównego