Tanie Bilety Autokarowe i Lotnicze z Polski do Anglii - Londynu


Idź do treści

Airport Londyn - Tanie Linie Lotnicze Ryanair z Anglii do Polski.

Lotniska w Anglii

Lotniska w Londynie

Londyn - stolica Wielkiej Brytanii to jedno z największych miast globu i trzecie co do wielkości, po Moskwie i Stambule, miasto Europy. Ta finansowa stolica świata jest siedzibą kilkuset banków, towarzystw ubezpieczeniowych i największej giełdy. Londyn to jeden z ważniejszych węzłów komunikacyjnych, tak drogowych, morskich jak i lotniczych. Wokół niego krzyżuje się dziewięć autostrad oraz pięć innych ważnych dróg krajowych.

Wszystkie połączone są z autostradą M25, która wokół tego miasta tworzy komunikacyjny pierścień. Jak na światową metropolię przystało miasto to obsługuje 6 portów lotniczych: Heathrow, Gatwick, Stansted, Luton, Southend i najmniejszy z nich London City.Sprzedaż i rezerwacja - Bilety lotnicze do Londynu, Anglia
Lotnisko Londyn Heatrow
Sztandarowe lotnisko Wielkiej Brytanii. Największy port lotniczy w Europie i trzeci w światowym rankingu pod względem liczby pasażerów (rocznie obsługuje ich ponad 70 mln). Heathrow położone jest 23 km na zachód od centrum miasta. Można dojechać tam metrem (linia Piccadily Line, podróż zajmuje 50 minut) oraz pociągiem Heatrow Express ze stacji London Paddington (podróż zajmuje 15 minut). Komunikację z portem zapewniają także autostrady M4 i M25. Lotnisko posiada pięć terminali. Obsługuje głównie narodowych przewoźników. Nie obsługuje tanich linii lotniczych.

Lotnisko Londyn Gatwick

Lotnisko Gatwick to drugie po Heatrow lotnisko Wielkiej Brytanii. Usytuowane około 40 km na południe od centrum Londynu. Można się tam dostać pociągami Gatwick Express ze stacji London Victoria (podróż zajmuje około 30 minut), pociągami Southern Railway oraz First Capital Connect (podróż zajmuje około 40 minut) oraz autobusami National Express (podróż zajmuje około 1,5-2 godz). Lotnisko posiada dwa terminale.

Lotnisko Londyn Stansted
Lotnisko Stansted położone jest ok. 48 km na północny-wschód od Londynu. Stansted jest bardzo popularne zwłaszcza wśród pasażerów taniej linii lotniczej Ryanair, gdyż przewoźnik ten posiada na nim swoją bazę. Lotnisko dysponuje jednym - trzyczęściowym - terminalem. Na Stansted można dostać się pociągiem Stansted Express (podróż zajmuje około 45 minut), autobusami: Easy Bus (kursują co 20-30 minut, a podróż zajmuje 1,5-2 godz) oraz autobusami National Express (kursują co 30 minut, podróż zajmuje 1,5-2,5 godz).

Lotnisko Londyn Luton
Lotnisko w Luton oddalone jest 50 km na północ od centrum Londynu. Specjalizuje się głównie w obsłudze tanich linii lotniczych. Z polskich lotnisk połączenia do Luton realizuje węgierski tani przewoźnik - Wizz Air (i Ryanair z Rzeszowa). Z lotniska do centrum Londynu można dostać się autobusami linii: Green Line (nr 757), Terravision, Easy Bus, National Express, First Capital Connect, Virgin czy Centrebus, a także pociągiem. Lotnisko posiada jeden terminal.

Lotnisko Londyn Southend
Lotnisko położone w miejscowości Rochford ok. 58 km na wschód od centrum Londynu. To niegdyś trzecie najbardziej ruchliwe lotnisko Wielkiej Brytanii jest obecnie zmarginalizowane. Otwarte głównie na tanich przewoźników jest jednym z sześciu portów obsługujących brytyjską stolicę. Od roku 2012 lotnisko jest jedną z baz taniej linii lotniczej Easy Jet, która obsługuje stamtąd loty do Krakowa. Z lotniska dogodną komunikację do stolicy zapewnia m.in. kolej kursująca do stacji Londyn Liverpool Street Station.

Lotnisko London City
Port ten pełni głównie rolę lotniska biznesowego. Krótki pas startowy lotniska pozwala na użytkowane portu jedynie przez średniej wielkości samoloty oraz helikoptery. Położony jest w granicach miasta, bezpośrednio przy Tamizie, w dzielnicy Royal Docks we wschodniej części metropolii, około 10 km od ścisłego centrum, do którego można dojechać kolejką Docklands Light Railway (kursuje co 8-15 minut). Stacja kolejki znajduje się 50 m od wyjścia z terminala. Połączenia z centrum miasta obsługują także autobusy linii: 473 i 474. Lotnisko London City nie ma bezpośredniego połączenia z portami lotniczymi w Polsce .


Z Polski do Londynu połączenia obsługują poniższe tanie linie lotnicze:

RyanAir
Bydgoszcz - Londyn Stansted - Bydgoszcz
Gdańsk - Londyn Stansted - Gdańsk
Kraków - Londyn Stansted - Krakow
Lublin - Lodyn Stansted - Lublin
Łódź - Londyn Stansted - Łodz
Katowice - Londyn Stansted - Katowice
Rzeszów - Londyn Stansted (i Londyn Luton) - Rzeszow
Szczecin - Londyn - Szczecin
Wrocław - Londyn Stansted - Wrocław

Wizzair
Gdańsk - Londyn Luton - Gdańsk
Katowice - Londyn Luton - Gdańsk
Lublin - Londyn Luton - Lublin
Poznań - Lndyn Luton - Poznan
Warszawa - Londyn Luton - Warszawa
Wrocław - Londyn Luton - Wrocław

EasyJet
Kraków - Londyn Gatwick - Krakow
Kraków - Londyn Southend - Krakow


Bezpośrednie loty z Polski do stolicy Wielkiej Brytanii obsługują także regularne linie narodowych przewoźników: British Airways (Londyn Heathrow - Warszawa Chopina) i PLL Lot (Warszawa Chopina - Londyn Heathrow). Z lotniska we Wrocławiu połączenia do Londynu (Heathrow) obsługuje linia SAS.

Pośrednio, z przesiadką, na trasie do Londynu można skorzystać z usług tanich linii lotniczych: Air Berlin (przesiadka na lotnisku Berlin Tegel) lub Norwegian (przesiadka w którymś z portów skandynawskich: Bergen, Billund, Goteborg, Kopenhaga Kastrup, Oslo Rygle, Sztokholm Arlanda lub portów w Holandii: Eindhoven lub Groningen).

Powrót do treści | Wróć do menu głównego