Tanie Bilety Autokarowe i Lotnicze z Polski do Anglii - Londynu


Idź do treści

Lotnisko Londyn Southend - Tanie Linie Lotnicze z Anglii do Polski.

Lotniska w Anglii

Londyn Southend
Międzynarodowy port lotniczy Londyn-Southend (SEN) położony jest między Rochford a Southend w hrabstwie Essex, 58 km na wschód od centrum Londynu. Jest jednym z sześciu portów lotniczych obsługujących brytyjską stolicę. Nie zalicza się do wielkich lotnisk. Rocznie obsługuje niewiele, ponad 600 tys. pasażerów. Jego 1800 metrowy pas startowy nie jest zdolny do przyjmowania dużych szerokokadłubowych samolotów. Czasy świetności, gdy w latach sześćdziesiątych XX w. był trzecim portem Wielkiej Brytanii (w latach siedemdziesiątych trzecie lotnisko Londynu), lotnisko ma już za sobą.

Ze względu na doskonałą pogodę utrzymującą się przez większość roku nad Stansted jest ono dodatkowo częstym lotniskiem rezerwowym dla pozostałych portów londyńskich.

Nowy, otwarty w roku 2012 terminal pasażerski lotniska posiada punkt informacyjny, informację turystyczną, zaplecze gastronomiczne (kawiarnie, bary, restaurację), sklepy wolnocłowe, kantory wymiany walut, punkt wynajmu taksówek, wypożyczalnie samochodów (należące do: Europcar i Herz) i poczekalnię dla pasażerów. Na ukończeniu jest hala odlotów terminala z większą niż dotychczas liczbą stanowisk odpraw, punktami odbioru bagaży, uzbrojona w nowoczesny monitoring. Na terenie portu znajduje się czterogwiazdkowy hotel Holiday Inn.

Sprzedaż i rezerwacja - Bilety easyJet do Londyn SouthendDojazd do portu Southend zapewniają przewoźnicy autobusowi. Głównym jest Arriva Southend kursujący do: centrum Southend, Rochford, Ashingdon, Hawkwell, Hockley, Eastwood i Rayleigh. Do dyspozycji pasażerów są także taksówki i połączenie kolejowe. Ze stacji kolejowej lotniska Stansted, położonej ok. 200 m. od terminala, w niecałą godzinę przez Stratford można dojechać do Liverpool Street Station w centrum Londynu.

Z punktu widzenia polskich pasażerów port Londyn - Southend jest o tyle istotny, że bazę na nim (od roku 2012) posiada tania linia lotnicza EasyJet, która od czerwca 2013 roku uruchomiła połączenia (w poniedziałki, środy, czwartki i niedziele) do i z Krakowa. Kraków jest jednym krajowym portem posiadającym połączenie z tym podlondyńskim lotniskiem.

Najbardziej uczęszczanymi kierunkami z lotniska Londyn Southend są trasy do: Amsterdamu, Belfastu, Faro, Barcelony, Alicante i Malagi.

Z terminala lotniska Londyn Southend korzystają następujący przewoźnicy:

Aer Lingus Regional obsługiwany przez Aer Arann (Dublin), EasyJet (Alicante, Amsterdam, Barcelona, do 5 stycznia 2014 r. Belfast-International, Berlin-Schönefeld, Edynburg, Faro, kontynuacja od 13 grudnia 2013 r. Genewa, Jersey, Kraków, Málaga, Palma de Mallorca, Wenecja - Marco Polo, sezonowo: Ibiza, Newquay), Thomson Airways obsługiwany przez Jetairfly (sezonowo: od 23 maja 2014 r. Ibiza, kontynuacja od 24 maja 2014 r. Palma de Mallorca), Thomson Airways obsługiwany przez Volotea (sezonowo: do 26 października 2014 r. Palma de Mallorca).


Lotnisko Londyn Southend obsługuje – bezpośrednio – następujące kierunki:

Hiszpania
(Alicante, Ibiza, Palma de Mallorca, Barcelona, Malaga),
Holandia (Amsterdam - Schiphol),
Irlandia (Dublin),
Niemcy (Berlin - Schoenefeld),
Polska (Kraków),
Portugalia (Faro),
Szwajcaria (Genewa),
Wielka Brytania (Edynburg, Nwquay, Jersey, Belfast - International),
Włochy (Wenecja – Marco Polo).


kontakt:
Southend Airport,
Southend-on-Sea,
Essex,
SS2 6YF,
UNITED KINGDOM
tel: +44 (0)1702 608100

Powrót do treści | Wróć do menu głównego