Tanie Bilety Autokarowe i Lotnicze z Polski do Anglii - Londynu


Idź do treści

Lotnisko Łódź Lublinek, Tanie Loty Ryanair do Anglii i Irlandii.

Lotniska w Polsce

Lotnisko Łódź Lublinek (LCJ)
Tanie Loty z Łodzi


Międzynarodowy port lotniczy Łódź – Lublinek im. Władysława Reymonta położony jest ok.6 km w kierunku południowo-zachodnim od centrum miasta. Łódzkie lotnisko, jedno ze starszych w Polsce, działało nieprzerwanie do końca lat pięćdziesiątych XX w. po czym zostało przekazane miejscowemu aeroklubowi. Koncepcja reaktywacji jego działalności narodziła się ponownie w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Z końcem ostatniej dekady XX w. lotnisko zostało otwarte dla obsługi małego ruchu pasażerskiego. W latach 2004/2005 rozpoczęto z łódzkiego lotniska realizację pierwszych międzynarodowych połączeń (do Kolonii i Kopenhagi). Nadzieja na dynamiczny rozwój lotniska przyszła wraz z pojawieniem się tanich linii lotniczych. Pierwszym z wielkich był tani przewoźnik
Ryanair, który w roku 2006 uruchomił regularne połączenie do Londynu, drugim - w roku 2009 z rejsami do Dortmundu - Wizz Air.

Obecnie łódzki port obsługujący niewiele ponad 460 tys. pasażerów rocznie zajmuje ósme miejsce w rankingu polskich lotnisk. Warto wiedzieć, ze łódzki port – jako jedyny w kraju – w roku 2004 został wpisany do traktatu akcesyjnego, w którym figuruje jako lotnisko miejskie, co automatycznie nakłada na nie znaczne ograniczenia ograniczające dalszy rozwój (m.in. dotyczą go dzienne limity startów)!


Lotnisko posiada trzy terminale. W roku 2005, w przeddzień uruchomienia regularnego połączenia do Londynu, otwarto tymczasowy terminal pasażerski. W styczniu 2010 r. rozpoczęto budowę kolejnego większego, nowego terminala. Otwarto go – jako Terminal I - w czerwcu 2012 r. Budynek ten posiada 15 stanowisk odpraw i zdolny jest obsłużyć 1,5 – 2 mln pasażerów rocznie. Stary, pierwotnie przeznaczony do obsługi VIP-ów terminal, ma być rozebrany i przekazany na potrzeby powstającego nowego portu lotniczego w Radomiu. W2009 na łódzkim lotnisku oddano do użytku także terminal cargo.

Sprzedaż i rezerwacja - Bilety Lotnicze z Bydgoszczy do Londynu

F:\projekty2\bilety-londyn. com.pl\bilety-anglia - infolinia.jpg
Error File Open Error

Głównym przewoźnikiem na lotnisku Łódź Lublinek jest tania linia Ryanair. Rywalizująca z nią do niedawna tania linia lotnicza Wizz Air obsługująca dwa europejskie kierunki z łódzkiego lotniska już się wycofała.

Niewielka odległość od centrum miasta sprawia, że lotnisko jest bardzo dobrze skomunikowane. Prowadzi do niego bezpośrednio ul. gen. S. Maczka. Na terenie portu znajdują się obszerne parkingi (parking krótkoterminowy do 10 min. jest bezpłatny). Na miejscu można wypożyczyć samochód. Do centrum miasta kursują autobusy miejskie linii: 55 i 65, a także mikrobusy i tramwaje linii: 8 i 10. Planuje się także doprowadzenie do nowego terminala linii kolejowej, która połączy port lotniczy z dworcem Łódź Kaliska.


Tania linia lotnicza Ryanair oferuje z i do Łodzi Lublinka tanie połączenia lotnicze z na następujących trasach:

Łódź – Dublin – Łódź
Łódź – Edynburg – Łódź (do 5 listopada 2013 r.)
Łódź – Liverpool – Łódź
Łódź – Londyn Stansted – Łódź
Łódź – East Midlands – Łódź


Sezonowo:

Łódź – Mediolan – Bergamo – Łódź (do 26 października 2013 r.)
Łódź – Bristol – Łódź (do 4 listopada 2013 r.)
Łódź – Oslo Rygge – Łódź (do 3 listopada 2013 r.)


Oprócz taniej linii lotniczej Ryanair z lotniska Łódź Lublinek korzystają następujący (w tym czarterowi) przewoźnicy obsługujący kierunki:


Sun D'or International Airlines obsługiwane przez El Al (sezonowo: Tel Awiw), SAS (Kopenhaga-Kastrup).

kontakt:

Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta Sp. z o.o.
ul. Gen. S. Maczka 35
94-328, Łódź
tel.:+48 42 683 52 55


Powrót do treści | Wróć do menu głównego