Tanie Bilety Autokarowe i Lotnicze z Polski do Anglii - Londynu


Idź do treści

Glasgow - Tanie Linie Lotnicze Ryanair z Irlandii do Polski.

Lotniska w Anglii

Lotnisko Glasgow – Prestwick (PIK)

Międzynarodowy port lotniczy Glasgow Prestwick leży niecałe 2 km od miejscowości Prestwick, od której przyjęło nazwę i ok. 50 km na południowy-zachód od Glasgow. Prestwick jest drugim portem lotniczym Glasgow po lotnisku International, a czwartym pod względem wielkości lotniskiem w Szkocji (po Edynburgu, wspomnianym Glasgow International i lotnisku w Aberdeen). Rocznie obsługuje niewiele ponad 1 mln pasażerów, a jeszcze w latach 2004-2008 lotnisko obsługiwało ich dwa razy więcej. Zarówno oba lotniska Glasgow: Prestwick jak i International obsługują połączenia do Polski jednakże Prestwick za sprawą taniej linii lotniczej Ryanair obsługuje ich więcej.

Lotnisko Glasgow Prestwick posiada jeden, w pełni wyposażony, spełniający potrzeby pasażerów terminal - włącznie z udogodnieniami dla podróżnych z małymi dziećmi, rozwiązaniami przystosowanymi do obsługi osób niepełnosprawnych czy dostępem do Internetu. W hali przylotów terminala znajdują się biura wypożyczalni samochodów. Przed terminalem ulokowany jest postój taksówek, a zmotoryzowani mają do dyspozycji krótko (na wprost terminala), średnio i długoterminowe parkingi.

Lotnisko Prestwick położone jest nieopodal autostrady M77. Niezmotoryzowani mogą skorzystać z wygodnych połączeń autobusowych świadczonych przez tamtejszych przewoźników: Stagecoach Western czy Express Bus Sernvce. Oferują oni m.in. przejazdy do Glasgow i Edynburga. Lotnisko, jako jedyne w Szkocji, posiada własną stację kolejową. Co pół godziny kursują z niej pociągi do centrum Glasgow.

Systematyczny spadek podróżnych, powolna marginalizacja lotniska i ostra konkurencja w branży tanich przewozów doprowadziły do tego, że obecnie największym użytkownikiem i właściwie monopolistą (nie licząc przewoźników cargo) lotniska Prestwick jest tania linia lotnicza Ryanair, która ma tam swoją bazę operacyjną. Najbardziej uczęszczana trasą tego przewoźnika z Prestwick są przeloty do Dublina.

Sprzedaż i rezerwacja - Bilety Ryanair
z Rzeszowa, Bydgoszczy, Warszawy, Wrocławia do Glasgow PrestwickTanie linie lotnicze Ryanair z lotniska Glasgow Prestwick obsługuje następujące połączenia:

Ryanair (Alicante, Barcelona, Beauvais–Tillé, Bydgoszcz, Derry, Dublin, Faro, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, Málaga, Ryga, Rzeszów, Teneryfa-Południe, Warszawa, Wrocław, sezonowo: Mediolan-Bergamo, Carcassonne, Chania/Kreta, Korfu, Ibiza, Malta, Murcja, Palma de Mallorca, Piza, Reus, Rzym-Ciampino.

Z lotniska Glasgow Prestwick obsługiwane są następujące połączenia lotnicze:

Francja (Paryż – Beauvais, Carcassonne),
Grecja (Korfu, Chania/Kreta),
Hiszpania (Barcelona, Reus, Palma de Mallorca, Alicante, Murcja Malaga, „Ibiza, Fuerteventura, Las Palmas de Gran Canaria, Lanzarote, Teneryfa - Południe)
Irlandia (Dublin),
Łotwa (Ryga),
Malta (Malta - Luqa),
Polska (Bydgoszcz, Rzeszów, Warszawa, Wrocław),
Portugalia (Faro),
Wielka Brytania (Derry),
Włochy (Mediolan-Bergamo, Rzym-Ciampino, Piza).

kontakt:
Glasgow Prestwick Airport
Aviation House
Prestwick
Ayrshire
KA9 2PL
United Kingdom

tel.: 0871 223 0700Powrót do treści | Wróć do menu głównego