Tanie Bilety Autokarowe i Lotnicze z Polski do Anglii - Londynu


Idź do treści

Doncaster - Tanie Linie Lotnicze Wizz z Anglii do Polski.

Lotniska w Anglii

Lotnisko Doncaster-Sheffield (DSA)

Międzynarodowy port lotniczy Doncaster-Sheffield położony jest na terenach dawnej bazy RAF-u 3,5 km na południowy-wschód od Doncaster i 29 km na wschód od Sheffield, w południowej części hrabstwa Yorkshire w Anglii. Port nosi imię legendarnego bohatera Robin Hooda. Jest drugim lotniskiem hrabstwa. Pierwszym jest port Leeds/Bradford. Lotnisko Doncaster-Sheffield oddano do użytku cywilnego dopiero w roku 2005.

Obsługując ok. 700-800 tys. pasażerów rocznie (najwięcej obsłużono ich w roku 2007 – ok. 1,1 mln)Doncaster-Sheffield plasuje się na ok. 23 miejscu w klasyfikacji wszystkich lotnisk brytyjskich. Port ten otworzono z myślą o dynamicznie rozwijających się tanich liniach lotniczych. Pierwszymi wykonywanymi z niego lotami komercyjnymi były wakacyjne czartery. W roku 2007 za sprawą linii Flyglobespan lotnisko obsługiwało nawet loty transatlantyckie do dalekiego: Hamilton, Ontario, a dzięki Thomsonfly do: Orlando, Cancún i Puerto Plata. Destynacje te nie wytrzymały jednak próby czasu i zostały zawieszone.

Sprzedaż i rezerwacja - Bilety Wizzair do Doncaster Sheffield
Przeloty z Polski do Anglii w tym na lotnisko Dancaster obsługują wyłącznie tanie
linie lotnicze Wizzair:
- loty z Gdanska do Doncaster
- loty z Katowic do Doncaster
- loty z Poznania do Doncaster
- loty z Warszawy do Doncaster
- loty z Wrocławia do Doncaster

Obecny ruch w tym dogodnie usytuowanym porcie generują tanie linie lotnicze: EasyJet (wycofała się z Doncaster w roku 2010), Aer Lingus (obsługiwana przez Aer Arran), Thomson Airways, w mniejszym stopniu przez Ryanair, a nade wszystko tania linia lotnicza Wizz Air. Z Doncaster-Sheffield najwięcej pasażerów lata na „kierunkach hiszpańskich” (Teneryfa – Południe, Alicante, Palma de Mallorca) i do Polski (Katowice i Gdańsk).

Loty do Polski z Doncaster-Sheffield obsługuje tania linia lotnicza WizzAir

Lotnisko posiada jeden, wyposażony w niezbędne dla pasażerów udogodnienia. Port ulokowany jest w pobliżu autostrady M18. Ma także otrzymać łączniki z odcinkiem autostrad: M62 i M1. Na miejscu do dyspozycji zmotoryzowanych jest przygotowanych 2,5 tys. miejsc parkingowych.
Pasażerowie z lotniska mają do dyspozycji połączenia autobusowe. Regularnie kursują stamtąd autobusy do centrum miasta (na tamtejszy dworzec autobusowy i kolejowy dworzec główny). Oficjalnym autobusowym przewoźnikiem lotniska Doncaster jest First’s 91, którego pojazdy przystosowane są do przewozu bagaży. Wspomniany dworzec kolejowy oddalony jest od lotniska ok.. 11 km. W 1,5 godz. można z niego dojechać do stacji London Kings Cross lub jadąc na północ – w pół godziny - do Leeds.

Z lotniska Doncaster-Sheffield korzystają następujący przewoźnicy:

BH Air (sezonowo: Burgas), Flybe (sezonowo: Jersey), Ryanair (Teneryfa – Południe, sezonowo: Girona), Thomas Cook Airlines (sezonowo: Dalaman, Palma de Mallorca), Thomas Cook Airlines obsługiwany przez Nouvelair (sezonowo: Enfidha), Thomas Cook Airlines obsługiwane przez Onur Air (sezonowo: Dalaman), Thomas Cook Airlines obsługiwany przez Orbest (sezonowo: Palma de Mallorca), Thomson Airways (Alicante, Gran Canaria, Lanzarote, Málaga, Pafos, Sharm el-Szejkh, Teneryfa – Południe, sezonowo: Antalya, Barbados, Burgas, Korfu, Dalaman, Enfidha, Faro, Ibiza, Kos, Minorka, Palma de Mallorca, Reus, Rodos, Turyn), Wizz Air (Gdańsk, Katowice, Poznań, Wilno, Warszawa–Chopina, Wrocław).

Lotnisko Doncaster-Sheffiel obsługuje bezpośrednio następujące kierunki:

Barbados (Bridgetown),
Bułgaria (Burgas),
Cypr (Pafos),
Egipt (Sharm el-Szejk),
Grecja (Korfu, Kos – Ippokratis, Rodos),
Hiszpania (Girona, Palma de Mallorca, Malaga, Alicante, Ibiza, Minorka, Teneryfa-Południe, Reus, Lanzarote, Las Palmas de Gran Canaria),
Litwa (Wilno),
Polska (Gdańsk, Katowice, Poznań, Warszawa-Chopina, Wrocław),
Portugalia (Faro),
Tunezja (Enfidha),
Turcja (Dalaman, Antalya),
Wielka Brytania (Jersey).

Powrót do treści | Wróć do menu głównego