Tanie Bilety Autokarowe i Lotnicze z Polski do Anglii - Londynu


Idź do treści

Tanie bilety lotnicze Germanwings. Rezerwuj tanie linie lotnicze.

Tanie Linie Lotnicze

Tanie linie lotnicze Germanwings/ Eurowings

Germanwings – niemieckie tanie linie lotnicze założone w roku 1997 z siedzibą w Koloni, obecnie należące (od 1 stycznia 2009 r.) do grupy Lufthansy. Siedzibą linii jest Kolonia (lotnisko Kolonia/Bonn jest jego główną bazą), drugi węzeł znajduje się w Stuttgarcie. Ponadto posiada bazy na lotniskach w: Berlinie/Tegel, Dortmundzie, Hamburgu i Hannoverze/Langenhagen.

Flota Germanwingsa składa się z jednego typu samolotów – Airbusów A 319. Przewoźnik posiada 40 maszyn tego typu ale zamówił kolejnych 4 i 14 maszyn typu A – 320. Jeden, dwa typy maszyn gwarantują niższe koszty eksploatacji, serwisu i obsługi, zakupu i przechowywania części, a także szkolenia załóg. Średnia wieku samolotów, jak deklaruje przewoźnik, wynosi ok. 7 lat. Samoloty te, porównywalne z Boeingami 737 – 300 lub 737 – 700, zabierają na pokład od 110 do 140 pasażerów. Trzy samoloty Germanwingsa latają w specjalnym malowaniu promującym niemieckie miasta: (Berlin, Hamburg, Stuttgart). Jeden, w kolorze brązowym, stylizowany jest na uśmiechniętego niedźwiedzia „Bearabus” – symbol stolicy Niemiec.

Sprzedaż i rezerwacja - Bilety Lotnicze Germanwings - EurowingsTania linia lotnicza Germanwings obsługuje 86 kierunków. Zatrudnia 1274 pracowników (dane za rok 2011). Największe wpływy spółka zanotowała w roku 2009. Przewożąc ok. 7,5 mln pasażerów rocznie przewoźnik nie należał do potentatów rynku lotniczego. Sytuacja ma się zmienić w najbliższym czasie, gdyż linia ta należąca do grupy Lufthansy otrzyma w niedługim czasie 33 maszyny na zasadzie transferu ze spółki do spółki.

Otrzymała także, w roku 2013, zadanie obsługiwania wewnętrznych połączeń Lufthansy i wszystkich jej krótkodystansowych na terenie Europy z wyłączeniem portów w Monachium i Frankfurcie. Dzięki tym posunięciom, według prognoz, Germanwings ma wkrótce przewozić 18 mln pasażerów.

Linia posiada program lojalnościowy – „Boomerang Club” (po ośmiu przelotach na pokładzie przewodnika, kolejny pasażerowie otrzymują gratis). Punkty w tym programie można otrzymywać nie tylko za same przeloty ale i również za korzystanie z usług szeregu firm mających powiązanie umowami partnerskimi z Germanwings. Należą do nich niektóre wypożyczalnie aut jak np.: Avis czy Sixt. Przewoźnik stosuje także tzw. kalendarz cen lub sprzedaż biletów za określoną kwotę np. 20 Euro ale w podanym przez linię kierunku i terminie.

Tanie Linie Lotnicze Germanwings realizują przeloty na trasie Polska Anglia - do Londynu z Lotniska w Krakowie.
- loty Kraków - Londyn Stansted
- loty Kraków - Londyn Heathrow

Powrót do treści | Wróć do menu głównego