Tanie Bilety Autokarowe i Lotnicze z Polski do Anglii - Londynu


Idź do treści

Tanie bilety lotnicze EasyJet. Rezerwuj tanie linie lotnicze do Londynu.

Tanie Linie Lotnicze

Tanie Linie Lotnicze EasyJet
Bilety easyJet Londyn

Easy Jet to brytyjskie tanie linie lotnicze, które zostały utworzone w roku 1995, z główną siedzibą i bazą na londyńskim lotnisku Luton. Od samego początku EasyJet jako przewoźnik był nastawiony na obsługę najbardziej atrakcyjnych turystycznie i biznesowo europejskich kierunków.

Podobnie jak jego największy konkurent na europejskim rynku przewozów lotniczych – Ryanair, Easy Jet zapożyczył model taniego latania od Southwest Airlines adoptując go do warunków europejskich. Do podniebnych podróży zachęcał potencjalnych pasażerów hasłem:
Latanie jest tak łatwo dostępne jak zakup pary dżinsów.

Wiele punktów działania zbieżnych jest z pierwowzorem (działalnością Southwest Airlines) ale istnieje między nimi także kilka zasadniczych różnic. Przede wszystkim wiek floty. Easy Jet podobnie jak i Ryanair dysponują jedną z najmłodszych flot na świecie! Samoloty obu przewoźników średnio liczą sobie 2-3 lata. EasyJet, jako średni wiek swoich maszyn podaje nawet - 2,5 roku. Jego flota składa się z samolotów typu Airbus A-319 (137 szt.) i A-320 (54 szt). Nowe maszyny to nowe technologie i co się z tym wiąże - tańsza obsługa i niższe koszty utrzymania. To także zaufanie pasażerów i ich bezpieczeństwo. Nowe maszyny również generują mniej zanieczyszczeń oraz hałasu.

Sprzedaż i rezerwacja - Bilety easyJet z Airport Krakowa
W Polsce tanie linie lotnicze EasyJet są obecne jedynie na lotnisku w podkrakowskich Balicach (Lotnisko Kraków Balice). Obsługuje stamtąd tanie połączenia lotnicze na trasach:

- Kraków - Bazylea (Mulhouse/Freiburg)
- Kraków - Belfast (International)
- Kraków - Bristol
- Kraków - Edynburg
- Kraków - Liverpool
-
Kraków – Londyn (Gatwick)
-
Kraków – Londyn (Southend)
- Kraków - Paryż (Charles de Gaulle)

To co jednak odróżnia EasyJeta od największych jego konkurentów – i przemawia na jego korzyść – to loty do głównych, a nie prowincjonalnych portów lotniczych. Na przykład, EasyJet latając do Paryża korzysta z lotniska de Gaullea'a i Orly w przeciwieństwie do Ryanair’a wykorzystującego małe, oddalone o 75 km od francuskiej stolicy, lotnisko Beauvais-Tille. Zaletę docelowych głównych lotnisk wykorzystują biznesmeni, stąd mówi się często, że jest to tania linia skierowana głównie do nich. Nie do końca jest to prawdą, gdyż jest to linia dla wszystkich.

Easyjet jako jeden nielicznych przewoźników nie określa limitu wagowego bagażu podręcznego. Należy przestrzegać jedynie jego wymiarów. W przypadku bagażu rejestrowanego jego dopuszczalna waga nie może przekraczać łącznie 20 kg. W cenę biletów EasyJet - u nie wlicza się posiłków. Można je zakupić za dodatkową opłatą na pokładzie samolotu.

W chwili obecnej linię tą zaliczyć można do najprężniej działających przewoźników na rynku tanich linii lotniczych. Wraz z własną filią (Easy Jet Switzerland) posiada ona ponad 20 baz rozsianych w całej Europie. Regularnie obsługuje ponad 134 trasy łączące ponad 30 krajów. Zatrudnia ponad 8,5 tys. osób. Z ponad 58 mln przewiezionych w roku 2012 pasażerów uplasował się na drugim, po Ryanairze, miejscu w rankingu najskuteczniej działających tanich linii lotniczych. O prestiżu EasyJeta niech świadczy fakt włączenia go do grupy partnerskiej najlepszej za rok 2013 (wg. Skytrax) linii na świecie – Emirates.
Powrót do treści | Wróć do menu głównego