Tanie Bilety Autokarowe i Lotnicze z Polski do Anglii - Londynu


Idź do treści

Tanie bilety lotnicze Airberlin. Rezerwuj tanie linie lotnicze.

Tanie Linie Lotnicze

Tanie Linie Lotnicze AirBerlin


Air Berlin – jest drugą co do wielkości, po narodowym przewoźniku Lufthansie, linią lotniczą Niemiec. Co ciekawe linia ta została założona (w roku 1978) w… USA. Obecnie Air Berlin jest szóstym europejskim przewoźnikiem w ogóle pod względem liczby przewożonych pasażerów. Rocznie z usług tego przewoźnika korzysta ponad 33 mln. podróżnych. Air Berlin jest członkiem aliansu lotniczego Oneworld i posiada własne filię – linie: Niki (założoną przez byłego kierowcę F1 Niki Laudę), Belair i LGW. Air Berlin specjalizuje się w połączeniach Europejskich, w lotach na trasach wewnątrz Niemiec i na kierunkach biznesowych.

W ostatnim czasie linia otworzyła nowe połączenia transatlantyckie do: Nowego Jorku, Chicago, Miami i Los Angeles. Kolejnymi zostały trasy do: Abu Dhabi, Chengdu, Pekinu, Szanghaju, Tokio, Nagoi, Singapuru i Brisbane. Główną bazą przewoźnika jest berlińskie lotnisko Tegel. Oprócz tego portami węzłowymi są dla niego lotniska w: Dusseldorfie, Norymberdze i Palmie de Mallorca na Balearach. Siatka połączeń Air Berlin - w zależności od pory roku - obejmuje ponad 174 kierunków łączących ok. 40 krajów świata.

Sprzedaż i rezerwacja - Bilety Lotnicze Airberlin do Londynu


Flota tej niemieckiej taniej linii składa się ze 112 samolotów. Są to zarówno maszyny Airbus (typów: A-319, A-320, A-321, A-330), Boeing (B 737-700, B 737-800) jak i Dash 8. Średnia wieku maszyn to ok. 4,6 roku. Linia od roku 2007 posiada własna szkołę pilotów. Zatrudnia ponad 9 tys. pracowników.

Mimo, że ten niemiecki przewoźnik zaliczany jest do kategorii linii niskokosztowych nie do końca działa jak typowa tania linia. Do dyspozycji pasażerów pozostają miejsca z podziałem na klasy (w tym klasę biznes). Podróżni w cenie biletu otrzymują posiłki i napoje. Dzieciom do dwóch lat przysługuje bezpłatny bagaż, a na trasach powyżej 1,5 godz. użyczane im są bezpłatnie kołyski, a także są rozdawane zabawki i gadżety.

Za swoją działalność Air Berlin była wielokrotnie nagradzana prestiżowymi tytułami, w tym, tytułem najlepszej taniej linii w Europie za rok 2010 (wg. agencji Skytrax). Linia, póki co, jest obecna w Polsce tylko na trzech lotniskach w: Gdańsku, Krakowie i Warszawie. Z miast tych bezpośrednim lotem można dostać się tylko do lotniska bazowego Berlin Tegel i stamtąd dopiero można w pełni skorzystać z pełnej oferty – siatki połączeń – tegoż przewoźnika.

Z portów lotniczych w Polsce tania linia Air Berlin obsługuje następujące połączenia:

Gdańsk:
Gdańsk – Berlin/Tegel

Kraków:
Kraków – Berlin/Tegel (od marca 2013 r połączenia na tej trasie odbywają się trzy razy dziennie)

Warszawa:
Warszawa – Berlin/Tegel (od marca 2013 r połączenia na tej trasie odbywają się trzy razy dziennie)Powrót do treści | Wróć do menu głównego